Očkování bez registrace

Pan Aleš Boňatovský, tajemník Bezpečnostní rady Pardubického kraje, zaslal obcím termíny a místa možností aplikace vakcín „bez registrace“ do konce listopadu a v průběhu prosince 2021 – ke stažení na
http://zajezdec.cz/uredni-deska/arc19/ockovani_bez_rezervace_terminu.pdf.

K dispozici bude dvoudávková vakcína Comirnaty od společnosti Pfizer a jednodávková vakcína Janssen od společnosti Johnson & Johnson, očkovány mohou být osoby, které dosáhly minimálně věku 16 let.

3. posilovací dávky mohou být, dle dnes platných pravidel, aplikovány po 6 měsících od data aplikace 2. dávky.

K očkování je nezbytné přinést občanský průkaz a kartičku pojištěnce.

Aktuální informace jsou průběžně zveřejňovány na stránkách Pardubického kraje www.pardubickykraj.cz/ockovani/112713/ockovani-bez-registrace.

Výsledky voleb do PS Parlamentu ČR

Výsledky voleb do PS Parlamentu ČR

Obec Zájezdec
Počet osob na seznamu voličů 93.
Počet voličů 58.
Počet platných hlasů 58.

Počty platných hlasů pro strany, hnutí a koalice:

01 – Strana zelených 2
03 – VOLNÝ blok 2
04 – SPD 8
05 – ČSSD 2
08 – Trikolora 1
12 – PŘÍSAHA 3
13 – SPOLU – ODS, KDU-ČSL, TOP09 15
17 – PIRÁTI a STAROSTOVÉ 5
18 – KSČM 7
20 – ANO 2011 13

Souhrnné informace k dotacím na výměnu kotlů

Vážení zástupci měst a obcí,

rádi bychom Vám i vašim občanům zprostředkovali informace o dotacích na výměnu starých neekologických kotlů, které připravilo Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR. Zákaz provozu starých neekologických kotlů, které nedosahují alespoň 3. emisní třídy, začne platit 1. září 2022, tedy za necelý rok. Naším cílem je dosáhnout co nejrychlejšího stažení těchto starých kotlů, které nám prokazatelně znečišťují ovzduší, a občanům nabídnout pomocnou ruku při jejich výměně.

Za tímto účelem jsme pro Vás připravili přehledný informační materiál, který můžete zařadit do svých obecních zpravodajů či jiných periodik, zveřejnitna svém webu či jinak dále propagovat. Materiál je dostupný ke stažení na následujícím odkazu https://www.sfzp.cz/dokumenty/detail/?id=2558.

K dispozici jsou pro Vás i další informační materiály, např. k nové etapě programu Nová zelená úsporám, kde bude příjem žádostí zahájen 12. října. Materiály jsou k dispozici zde https://www.sfzp.cz/tiskove-centrum/tiskoviny/.

Budeme rádi, pokud materiály využijete. V případě dotazů se můžete obrátit na naši Zelenou linku 800 260 500 (po–pá 7.30–16.00) nebo napsat na adresu info@sfzp.cz.

S pozdravem a přáním pěkných dnů

Ing. Lucie Früblingová
vedoucí samostatného oddělení komunikace
a tisková mluvčí

Státní fond životního prostředí ČR
Olbrachtova 2006/9, 140 00 Praha 4

Prodej pozemků – otevírání obálek 13. 10. 2021

Otevírání obálek s nabídkami zájemců o stavební pozemky p.č. 385 a p.č. 427 proběhne na OÚ obce Zájezdec na zasedání zastupitelstva obce dne 13. 10. 2021 od 18 hodin.

Zájemce je povinen zaplatit jistinu ve výši 30.000 Kč do dne 29. 9. 2021 v souladu s podmínkami zveřejněnými fyzicky i elektronicky na úřední desce.

Elektronicky na

http://zajezdec.cz/uredni-deska/arc19/zamer_prodeje_385.pdf

a

http://zajezdec.cz/uredni-deska/arc19/zamer_prodeje_427.pdf.

Očkování bez registrace do 23. 9. 2021

Očkování bez předchozí registrace bude umožněno občanům v Pardubickém kraji v očkovacím kamionu.

Jakou vakcínu dostanu?

Očkovat se bude jednodávkovou vakcínou Janssen od společnosti Johnson & Johnson a dvoudávkovou vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer.
Co musím udělat, aby mě v kamionu naočkovali?

Přijít. Zájemci nemusí být registrování ani v celostátním systému, ani u svého praktického lékaře.
Co si musím vzít s sebou?

Občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny.
Kdy a kde?

Mobilní truck bude přistaven v termínu od 16. 9. do 23. 9. v těchto místech:

Kladruby nad Labem 16. 9.

Kladruby 110
Před budovou obecního úřadu
od 10 do 18 hodin

Vysoké Mýto 17. 9.

Ulice Karosářská
parkoviště IVECO pod supermarketem LIDL
od 10 do 18 hodin

Žamberk 18. 9.

Ulice 28. října
před tělocvičnou
od 9 do 12 hodin

Dolní Morava 18. 9.

Dolní Morava 7
u sportovního areálu
od 14 do 18 hodin

Žichlínek 19. 9.

Parkoviště u obecního sálu
od 10 do 18 hodin

Opatov 21. 9.

Opatov 204
u kulturního domu
od 10 do 18 hodin

Nové Hrady 22. 9.

před obecním úřadem
od 10 do 18 hodin

Sloupnice 23. 9.

před Střediskem mechanizace
ZD Sloupnice
od 10 do 18 hodin

Více na https://www.pardubickykraj.cz/ockovani/112713/ockovani-bez-registrace.

Řemeslná sobota 21. 8. 2021 ve Skutči

Řemeslná sobota ve Skutči

Celodenní program zaměřený zejména na prezentaci obuvnického a kamenického řemesla můžete navštívit 21. srpna 2021 od 9 do 17 hodin v Městském muzeu ve Skutči.

Za verpánek usedne mistr švec, který vás seznámí se vším, co bylo a je potřeba k výrobě obuvi. V kamenické expozici se budou štípat dlažební kostky a také lámat a leštit žula. V provozu bude svážná, lanovka i stroje jako dlabačka či beranovka. Mohutné setrvačníky roztočí několik stabilních motorů, které bývaly v lomech hojně používány. Roztopená výheň, kovadlina a buchar – to vše při své práci použije zkušený kovář.

Mezi prohlídkami nastane i chvíle klidu, kdy Loutkové divadlo Kozlík představí dětem svoje nastudování pohádky O Červené Karkulce. V rámci vstupného budete moci navštívit také další expozice muzea – např. byt hudebního skladatele V. Nováka, malou galerii s výstavou fotografií z přírody Skutečska, nebo výstavu představující sbírku starožitností Josefa Večeřílka, někdejší pozoruhodné osobnosti města. Děti potěší škola šněrování, kamenné piškvorky či tvůrčí dílnička u ševce, kde si budou moci vyrobit prstýnek nebo přívěsek z kůže.

V areálu muzea bude také několik stánků. Těšit se můžete na tuhé šampony, toaletní mýdla a mýdla na praní vyráběná v Mýdlárně Š.IVA tradiční metodou za studena, dále na drátované šperky a dekorace, medovinu, medové speciality (med s čokoládou, se zázvorem, s propolisem a s pylem) a na sladké i slané dobroty z pekařství Mistr Kobliha (např. na žitný a dýňový chléb, preclíky, pletýnky, rohlíky, škvarkové placky, sušenky, moravské, chodské a svatební koláče).

Na závěr dne proběhne slosování vstupenek o zážitkový let na motorovém kluzáku L-13 SE Vivat od Skutečského aeroklubu s.r.o.
Vstupné: 50 Kč dospělí, 25 Kč děti do 15 let, zdarma děti do 6 let
Více informací na http://muzeum.skutec.cz